Ebedi Takvim


SPOR TESİSLERİ

6 Ocak 2011 Perşembe

SPOR TESİSLERİ
Gençlik Spor Okulları Tel: 425 04 21 / 446 26 15Celal Atik spor salonu, basketbol, hentbol, voleybol maçları için uygun tarzda inşa edilmiştir. Parke zeminli salonun seyirci kapasitesi 1.700’dür. Celal Atik Spor Salonu’nda  6.8 m.’ye12 metrelik, derinliği 1.20 ile 1.80 arasında değişen bir yüzme havuzu, kondisyon salonu, tenis kortu,  satranç salonu, taekwondo ve judo salonları yer almaktadır. Taekwondo salonunda, aynı zamanda jimnastik ve aerobik çalışmaları yapılmaktadır.

Celal Atik Spor Salonu’nda büyükler için olan havuzun eni 16 metre, boyu ise 25 metre. Genellikle çocuklar ile engellilerin kullandığı küçük havuzun ise eni 7 metre, boyu 12 metre. Derinliği 1.20 metre ile 1.80 metre arasında değişen yarı olimpik yüzme havuzunda, Büyükşehir Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan antrenörler yaz boyunca yüzme eğitimi veriyor. Bu kapsamda her yıl Haziran-Eylül ayları arasında yaz spor okulları bünyesinde hafta içi 5-15 yaş arası çocuklara, Cumartesi günleri ise yetişkinlere yüzme kursu veriliyor. Cuma günleri ise engelli vatandaşlar, yüzme kursundan ücretsiz olarak yararlanıyor.

Buca Hasanağa BahçesiTel: 420 19 53 Kondisyon/vücut geliştirme, basketbol, futbol ve judo kursları verilmektedir. Tesiste, kondisyon ve masa tenisi salonları da yer almaktadır.

Evka-4 Spor Tesisleri Tel: 351 38 66 Evka 4 Spor Kompleksi’nde kondisyon salonu, masa tenisi salonu, satranç salonu, taekwondo ve judo salonları bulunmakta, bu salonlardan jimnastikçiler ve güreşçiler de yararlanabilmektedir.  Salon çevresinde, iki adet açık alan basketbol sahası ve iki de futbol sahası bulunmaktadır

İnciraltı Spor Tesisleri Tel: 278 06 00
Halı saha,voleybol, açık basketbol alanları ile tenis kortları bulunmaktadır.
Futbol spor okulları kayıtları da başlamıştır.

Bostanlı Spor Tesisleri Tel: 362 48 28
4 tenis kordu, 3 basketbol sahası, 1 kondisyon aletleri parkı, yemyeşil bir ortamda vatandaşlarımıza özgürce spor yapma imkanı sağlamaktadır.

Bayraklı Futbol Okulu (Halı Saha) 
Tel: 345 87 47


0 yorum:

Yorum Gönder

 
 
 
Slayt (İZMİR RESİMLERİ)

İzmir haritası


taksi durakları

İZMİR TAKSİ DURAKLARI A B C Ç E
F G H I J
TELEFON NUMARALARIK L M N O
Aranan semtin ilk baş harfini işaretleÖ P R S Ş
BUL tıklatınT U Ü V Y
Z
İZMİR Alan kodu 232